PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

20171109_124937

Warto odwiedzać Jasną Górę, która często nazywana jest duchową stolicą Polski, ponieważ  od wieków przybywali tu królowie, hetmani, żołnierze oraz prosty lud, aby zawierzyć Maryi swoje życie, czerpać siłę i nadzieję. Również i my, uczniowie CXIX LO im. Jacka Kuronia pojechaliśmy  na Jasną Górę z wieloma intencjami, każdy ze swoją własną w sercu, z prośbą o opiekę w tym szczególnym maturalnym czasie.

30 osobowa grupa maturzystów z naszej szkoły wraz z s. Cecylią Dudzik, s. Ludmiłą Świerczyną, ks. Matteo oraz młodzieżą z sąsiadującego LO im. Henryka Sienkiewicza 9 listopada 2017 roku o godzinie 7.15  udała się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy.
W Kaplicy Cudownego Obrazu została odprawiona Msza Święta w intencji uczniów.
Co ciekawe nasza młodzież aktywnie zajęła się oprawą liturgiczną Eucharystii. Był również czas na przystąpienie do Sakramentu Pokuty, zwiedzanie Jasnej Góry oraz zakup pamiątek.
Uwieńczeniem naszej pielgrzymki była Droga Krzyżowa z hasłami przewodnimi „Quo vadis Domine? ” „Quo vadis Homine?” odprawiona na Wałach Jasnogórskich, którą poprowadzili maturzyści.

Był to wspaniały czas spędzony w miłym towarzystwie. Mamy nadzieję, że zaowocuje w naszym życiu.