OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Dnia 17 listopada odbyła się Akademia z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Za apel odpowiedzialna była Pani profesor Sylwia Skowrońska, natomiast za nagłośnienie i zdjęcia Pan Wojciech Nomejko. Akademia była podzielona na dwie części: testową oraz artystyczną.

W części testowej, uczniowie naszej szkoły odpowiadali na pytania z dziedziny naszej państwowości oraz odzyskania niepodległości. Większość uczniów wykazała się znakomitą wiedzą zarówno historyczną, jak i z dziedziny polskich symboli.

Część artystyczna opierała się w głównej mierze na śpiewaniu pieśni patriotycznych. Aleksander Kardyka wyrecytował przed całą szkołą wiersz autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem ,,Hymn do miłości Ojczyzny”.

Następnie szkolny chór wykonał pieśni ,,Maszerują strzelcy” oraz „Wojenko, wojenko”. Jednak w przypadku drugiej pieśni była możliwość wyjścia na środek auli i wyrecytowania lub zaśpiewania samemu całej piosenki. Pierwsza zgłosiła się Izabela Rosiecka, która z gracją wyrecytowała całą pieśń. Następnie zgłosiło się trio chłopców z chóru. Męskim głosem wykrzyczeli oni główną zwrotkę pieśni. Na koniec, występ dała Pani profesor Skowrońska. Jej występ był tak cudowny, że po jego zakończeniu niektórzy uczniowie bili brawo na stojąco. Zaraz po występie pani profesor, wykonana miała zostać pieśń „O mój rozmarynie”. Jednak tym razem każdy mógł dołączyć do chóru i zaśpiewać ramię w ramię z najlepszymi śpiewakami w naszej szkole. Po chwilowej ciszy, na środek wybiegł uczeń odziany w błękitną koszulę i granatową marynarkę, a zaraz za nim podążała Jagoda Płoszczyńska. Przetarli oni szlaki dla innych, którzy wkrótce zaczęli zbiegać się aż z końca auli. Następnie na zakończenie odśpiewany został Hymn Rzeczypospolitej.

Na koniec, Pani Profesor podziękowała wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz podkreśliła, że Narodowe Święto Niepodległości to powód do dumy i zadowolenia z wolności — właśnie z uśmiechem na twarzy powinniśmy przeżywać to święto.

Related posts