Aleksander Kardyka laureatem konkursu im. Agnieszki Osieckiej

received_701673176690049

Dnia 21 października odbyła się gala wręczenia nagród w związku z tegoroczną, już 20 edycją konkursu im. Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką prowadź”. Konkurs dzielił się na dwie kategorie: wokalną i poetycką. Uroczystość miała miejsce w domu kultury PROM Kultury na Saskiej Kępie. Rozpoczęła się o godzinie 16, podzielona została na dwie części: występy wokalne finalistów, przeplatane recytacją zwycięskich wierszy, oraz ogłoszenie wyników konkursu.
Przyznam, że cały wieczór był całkiem emocjonujący, szczególnie jeśli chodzi o kategorię wokalną! Dziesiątki młodych, niezwykle utalentowanych osób stanęło ze sobą w szranki, ale w każdej z trzech wiekowych kategorii zwycięzca mógł być tylko jeden. Nie znaczy to, że starania innych nie zostały docenione. Rywalizującym, którzy nie zajęli pierwszego miejsca, a również zasługiwali na nagrodę, jury przyznało 2 miejsce, 3 bądź wyróżnienie. Coś niesamowitego!
Ja, młodziutki, niedoświadczony poeta, wziąłem udział, rzecz jasna, w kategorii poetyckiej. Trzecie miejsce – było warto! Oprócz licznych materialnych nagród, wliczając w to zbiór książek o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej, pokaźnego dyplomu oraz równie pokaźnej statuetki wykonanej ze szkła kryształowego, dostałem coś więcej – uznanie! Uznanie jury, uznanie publiczności, uznanie świata artystycznego. Bo właśnie to jest, moim zdaniem, w życiu najważniejsze. Nie to, aby dostać stos dóbr, które łatwo można zapodziać czy zniszczyć, a to, na co trzeba godzinami pracować – uznanie drugiego człowieka :>

Aleksander Kardyka 2d

Related posts