Teatr po angielsku

indeks_3c_big

15 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Pauliny Gaury wybrali się do kina Luna na spektakl teatralny w języku angielskim pt. ,,Adventures of the Improvised Sherlock Holmes’’.

Przed wejściem do sali zostaliśmy przywitani przez dyrektora kina, który wytłumaczył nam, że czeka na nas wspaniała przygoda, przed nami bardzo nietypowe przedstawienie, zupełnie inne niż te, które oglądamy zazwyczaj, gdzie aktorzy uczą się dialogów na pamięć po to, abyśmy my widzowie mogli ich posłuchać. Spektakl okazał się być improwizacją, a zadaniem widzów było wymyślenie wyrazu, który stawał się kluczem tejże improwizacji. Dostaliśmy małe karteczki, na których zapisywaliśmy własne, wymyślone wyrazy. Przed rozpoczęciem aktu zostały one zebrane przez jedną z aktorek i wsadzone do kapelusza, który stał na scenie.

Na scenie grały trzy osoby: kobieta oraz dwóch mężczyzn, którzy nie mieli określonych ról. Podczas rozmowy jeden z aktorów losował jedną karteczkę z kapelusza i w momencie najmniej przez nas oczekiwanym odczytywał zapisany wyraz, doprowadzając do śmiechu całą salę autsajderów. Spektakl bazował na abstrakcji, ironii i sarkazmie, a aktorzy, którzy stworzyli tę godzinną dawkę humoru również mieli z niej niezły ubaw.

Według mnie gra aktorska całej trójki nie pozostawia nic do życzenia, jednak wydaje mi się, że ten spektakl przeznaczony jest dla osób w wieku co najmniej gimnazjalnym, gdyż młodsi odbiorcy  mogliby nie zrozumieć faktycznego przekazu.

Polecam ten spektakl osobom, które chcą w dobrym humorze i wygodnym fotelu spędzić chłodny, zimowy wieczór.

Weronika Hebda, IIIC