Jasełka

26610424_1767117130249977_1016611055_o

Dla Świętej Rodziny oraz Nożonarodzonego Dzieciątka nie było miejsca, ani w Betlejem, ani w żadnej gospodzie, zatem czy Boża Dziecina znajduje miejsce w naszych rodzinach, domach i sercach…właśnie o tym były tegoroczne Jasełka…

26544058_1767117103583313_792985425_o 26610424_1767117130249977_1016611055_o 26610842_1767117113583312_1033066554_o 

Świąteczny nastrój panował w naszej szkole już od dawna, pojawiały się ozdoby, choinki, szkolny radiowęzeł zadbał o świąteczną oprawę muzyczną naszych przerw….ale w piątek 22 grudnia atmosfera była wyjątkowa, a to wszystko za sprawą Siostry Ludmiły Świerczyny oraz młodzieży z klasy 1D oraz 2F, którzy przygotowali Jasełka dla uczniów naszej szkoły.

W tym roku przedstawienie dość nietypowe, humorystyczne i co najważniejsze ze wspaniałym morałem pozwoliło na rozweselenie naszych twarzy oraz nutę refleksji tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia.

 

 

A o tym, jak przebiegały prace nad Jasełkami dowiecie się czytając krótki wywiad przeprowadzony z uczennicami klasy teatralno-filmowej Julią Postek oraz  Martyną Korsak:

Skąd narodził się pomysł na przygotowanie tegorocznych Jasełek w tak oryginalny sposób?

Martyna: Wszystko zaczęło się od momentu, w którym Siostra Ludmiła poprosiła naszą klasę o pomoc w przygotowaniu jasełek. Wspólnie zrobiliśmy burzę mózgów i ustaliliśmy typ przedstawienia. Potem wpadliśmy na pomysł odtworzenia scen z filmów świątecznych, a siostra Ludmiła zaproponowała, aby przeplatała się z tymi scenami historia Maryi i Józefa, i tak to jakoś wyszło.

Julia: Pomysł był efektem burzy mózgów ale wiadomo największy udział miała w tym pani reżyser, czyli Martyna Korsak.

Ile czasu zajęło Wam przygotowanie przedstawienia?

Martyna: Wstępne przygotowania zaczęliśmy już w listopadzie, a pierwsze prowizoryczne próby rozpoczęły się na początku grudnia.

Jak przebiegała Wasza współpraca?

Julia: Współpraca była łatwa i przyjemna, prób było stosunkowo mało. Nie mieliśmy momentów kryzysu.

 

 

Jak myślisz, jaki morał płynie z tegorocznych Jasełek?

Martyna: Przede wszystkim jest to fakt, że historia lubi się powtarzać i historia taka, jak Maryi i Józefa, dzieje się codziennie, tylko pod innymi postaciami.

Julia: W przedstawieniu idealnie ukazana była droga Świętej Rodziny, oraz sytuacje, z którymi się borykali tj. odrzucenie, niechęć, pogarda ze strony innych.

W przedstawieniu wzięli udział:

Uczniowie klasy 1D:  Michał Kazubski, Julia Postek, Karolina Wiśniewska, Julia Grzybowska, Kasia Kołacz, Magda Lipińska, Oliwia Bylinka, Paulina Kowalska, Ania Stefaniak, Mateusz Dziwosz, Sebastian Dziwosz, Szymon Kulicki, Emil Clerc, Alicja Maroszek, Szymon Bąk, Martyna Korsak, Sebastian Sobolewski

Uczniowie klasy 2F:  Weronika Jamioł, Wojtek Rostkowski

Anna Pińczuk, III C

 

Related posts