ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH „PODEBATUJMY O NIEPODLEGŁEJ…”

IMG_4324
Wszyscy już myśleli o końcu roku i wakacjach, a drużyna LO Kuronia walczyła w finale debat historycznych w Domu Spotkań z Historią!
Konkurs debat historycznych organizowany w Domu Spotkań z Historią dotyczył ostatnich 100 lat dziejów Polski.
Każda debata poprzedzona była warsztatami historycznymi.
Z drużyną LO im. Reja debatowaliśmy nad tematem „II RP była państwem cudu gospodarczego”, a z przedstawicielami LO im. Witkacego dyskutowaliśmy o tym, czy w 1981 r. „Solidarność” mogła wywalczyć niepodległość.
W finale pokonaliśmy drużynę LO . Witkacego, broniąc tezy, że Okrągły Stół był wydarzeniem pozytywnym w dziejach Polski.
Warto dodać, że naszą szkołę reprezentowała też druga drużyna, złożona z uczniów kl. I b, która uznała wyższość przedstawicieli LO im. Czackiego w debacie dotyczącej zamachu majowego.
Zwycięski skład: Ewelina Karolak, Olaf Parfianowicz, Hubert Koseła i Aleksander Kardyka.
Nasi opiekunowie: Aneta Woźniak i Rafał Drużdżel.
IMG_4290 IMG_4316 IMG_4324