Na tropach białek

IMG_2945
W dniu 22 listopada klasa 2E o profilu medycznym wraz z nauczycielką biologi Panią Katarzyną Sarnacką oraz wychowawcą klasy Panią Dominiką Bronz ponownie odwiedziła BioCentrum Edukacji Naukowej.
Tym razem młodzież brała udział w zajęciach laboratoryjnych pt „Na tropach białek”.
Na zajęciach uczniowie izolowali białka jajek z różnych preparatów m.in , mięsa, bazylii oraz mleka w proszku. Uczniowie nauczyli się  również sposobu rozróżniania poszczególnych białek w organizmie.
Młodzież, po wprowadzającym wykładzie i krótkim szkoleniu z technik laboratoryjnych mogła sama przeprowadzić szereg doświadczeń i obserwacji.
Zajęcia trwały 4 godziny, a uczniowie wyszli z nich bogatsi o przydatną wiedzę na temat żywych organizmów.
To kolejny raz, kiedy uczniowie wykorzystywali w praktyce wiedzę zdobytą na zajęciach biologi oraz poznawali pracę w laboratorium. Praktyczna nauka w laboratorium tak bardzo wciągnęła uczniów, że postanowili tam jeszcze wrócić:)
IMG_2945 IMG_2947 IMG_2949 IMG_2950