Wizyta wybitnego reżysera Krzysztofa Zanussiego w CXIX LO im. Jacka Kuronia

W dniu 14 stycznia 2019 mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole międzynarodowej sławy reżysera filmowego, producenta, autora książek i filozofa – Pana Krzysztofa Zanussiego.

Spotkanie z wybitnym twórcą zostało zorganizowane w wyniku starań rodziców, uczniów i wychowawczyni klasy 1D, pani Marii Szczepankowskiej we współpracy z panią Małgorzatą Ciuchcińską i panem Wojciechem Nomejko.

Naszego honorowego gościa powitali w murach szkoły Wicedyrektor Zbigniew Wójcik, obecni na spotkaniu nauczyciele i delegacja uczniów z klasy 1D.

Spotkanie odbyło się w formie wywiadu, który prowadzili uczniowie klasy 1D – Tadeusz Roliński i Aleksandra Arciszewska. W trakcie rozmowy z reżyserem, uczniowie klasy teatralno – filmowej 1D i dziennikarskiej 2C oraz nasi szkolni aktorzy mogli usłyszeć wiele cennych refleksji twórcy, związanych z kondycją kina artystycznego. Profesor Zanussi przybliżył nam świat sztuki, opowiedział o swoich doświadczeniach, współpracy z innymi wybitnymi artystami i przytoczył kilka zabawnych anegdot. Na każde pytanie reżyser odpowiadał niezwykle interesująco i barwnie. Zapytany, co radzi młodym, którzy marzą o wyborze zawodu artysty, odpowiedział, aby najpierw zastanowili się, czy naprawdę chcą nimi zostać, gdyż jest to specyficzna procesja, wymagająca wielu wyrzeczeń oraz wewnętrznej siły.

Na koniec prowadzący spotkanie serdecznie podziękowali profesorowi Zanussiemu za przyjęcie zaproszenia i niezwykle ciekawy wykład, zapraszając do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Na pewno zapamiętamy wszystkie mądre myśli profesora Zanussiego i jeszcze nie raz będziemy do nich wracać. Zostaną w naszych sercach i będą cenną wskazówką – “jak uczynić ze swojego życia arcydzieło”.

Zdjęcie zbiorowe Podziękowanie Prowadzący IMG_1958