Gratulacje dla szkolnych poetów!

16 kwietnia 2019 został rozstrzygnięty Szkolny Poetycki Konkurs Jednego Wiersza pt. Wyrażanie nienazwanych uczuć jest celem poezji (M. Białoszewski)

Na konkurs zgłosiło swoje  wiersze  11 osób z klas I – III
Jury Konkursu, któremu przewodniczyła jego organizatorka – polonistka – Pani Maria Szczepankowska, wyłoniło laureatów. Serdecznie gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!
Oto zwycięzcy:
I miejsce –  Anna Walecka z klasy I D

II miejsce – Nataniel Kozak z klasy II D

III miejsce – Igor Wawrzak z klasy I B

Dwa wyróżnienia otrzymali:
Adrianna Lachawiec z klasy I E i Aleksander Kardyka z klasy III D

Laureaci Konkursu, oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody książkowe: tomiki znanych poetów polskich, a osoby wyróżnione długopisy, by przydały się do zapisywania kolejnych pięknych tekstów.

Wiersze, które zgłoszono na konkurs pokazują, że wśród uczniów naszego liceum są osoby obdarzone talentem poetyckim, który koniecznie trzeba rozwijać. Na pewno wyjątkowa wrażliwość i dar zauważania magii w codzienności zaowocują kolejnymi dojrzałymi utworami!

Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Konkursu!

Maria Szczepankowska