Warsztaty dla Rodziców

Klub Rodzina na 102 serdecznie zaprasza Rodziców na warsztaty:

1. “Być ojcem” – warsztaty dla ojców.

Zajęcia dla wszystkich ojców, którzy:
 Rodzicielstwo traktują jako ważne wyzwanie
 chcą w roli ojca czuć się pewniej i spokojniej
 zależy im na nawiązaniu/utrzymaniu dobrej relacji ze swoim dzieckiem
 chcą w męskim gronie rozmawiać o ważnych tematach dotyczących bycia ojcem i
wychowania dziecka
Termin: 04.10. – 29.11.2019 r.
piątki w godz. 17.00-19.00
Zapisy: Tel. (22) 427-63-76
OFERTA JEST BEZPŁATNA

2.”Być rodzicem nastolatka” –spotkania wykładowo-seminaryjne dla rodziców nastolatków.

Okres dojrzewania to czas wielu przemian nie tylko w życiu nastolatka, ale także w życiu całej rodziny. Program zajęć adresujemy do wszystkich rodziców, którzy chcą się dowiedzieć jak przeżyć ten burzliwy okres i nie stracić kontaktu z dzieckiem. To zajęcia dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dorastające dziecko, stojące przed nim wyzwania i zagrożenia, poznać sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, które pojawiają się w relacji z nastolatkiem.
HARMONOGRAM WYKŁADÓW:

 16.09.2019r. –Zrozumieć nastolatka
 23.09.2019r. -Jak się dogadać i nie zwariować -trudne emocje w relacji z dorastającym dzieckiem
 03.10.2019r. -Żeby chciało się chcieć -czyli o tym, jak motywować nastolatka do działania i czemu czasem mu się nie chce…

Wykłady poprowadzi p. Joanna Dryk, pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Terapii Rodzin przy Stowarzyszeniu OPTA, prezes Stowarzyszenia Syntonia, autorka, koordynatorka i realizatorka programu Pracownia Dobrych Rodziców, w ramach którego prowadzi dla rodziców grupy wsparcia, warsztaty psychoedukacyjne, treningi umiejętności społecznych, wykłady, warsztaty dla par, konsultacje indywidualne i rodzinne.

DRUGI ETAP WYKŁADÓW : XI -XII 2019r. -Uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz komputera, Internetu wśród młodzieży.

Bieżące informacje o ofercie na stronie: www.ops-wola.waw.pl i Fb Klub Rodzina na 102

Zajęcia realizowane są w ramach programu świadomego i aktywnego rodzicielstwa i odbędą się w siedzibie Działu Wsparcia i Pomocy Rodzinie OPS Wola
Al. Solidarności 102

3. Warsztaty Umiejętności Wychowawczych